Rozdělení ostrovů

Souostroví Seychely tvoří celkem 115 ostrovů, které se rozdělují do dvou odlišných skupin. Vnitřní ostrovy tvořené žulou se shlukují na relativně mělké seychelské náhorní plošině a jižně položené korálové atoly a útesové ostrovy, tzv. Vnější ostrovy leží hlavně za náhorní plošinou.

 

Vnější ostrovy

Vnější ostrovy tvoří celkem 43 ostrovů – 41 granitických a 2 korálové. Shlukují se hlavně kolem ostrovů Mahé, Praslin a La Digue a tvoří kulturní a hospodářské centrum cestovního ruchu. Společně jsou domovem většiny seychelských ubytovacích kapacit a téměř celé populace souostroví. Mezi další ostrovy Vnějších ostrovů patří například Bird Island, North Island, Denis Island, Frégate nebo Derf.

 

Vnější ostrovy

Vnější ostrovy jsou ty, které se nacházejí za náhorní plošinou Seychel. Jsou rozděleny do pěti skupin: skupina Amirantes (ležící 230 km od Mahé), Jižní korálová skupina, Alphonsova skupina, Farquharova skupina a poslední skupina Aldabra (1150 km od Mahé). Tyto skupiny tvoří celkem 72 nedotčených korálových ostrovů, na kterých žije volně spoustu různých zvířat. V současné době nabízí ubytování pouze jeden z ostrovů, a to Alphonse. Může se pochlubit luxusně vybavenými chatičkami a bezkonkurenčními možnostmi potápění, rybaření a plachtění na místa, kam se dříve podíval jen málokdo. Mezi ostrovy této skupiny patří například Aldabra Atol, Astove, Remire, African Banks, Platte nebo Providence Atol.

Cestovní kancelář
Palma Travel Touroperator a.s.
IČO: 24830968, DIČ: CZ24830968

+420 774 550 941
info@palma-travel.cz

Všechny kontakty

Menu